Naujienos

Įgijusiems Europos bakalaureato („European Baccalaureate“) diplomą

2022-07-04

Europos bakalaureato (toliau – EB) diplomo, išduodamo specialių vidurinio ugdymo programas teikiančių Europos mokyklų (vienijančių mokyklas visų prima skirtas mokyti Europos Sąjungos institucijų darbuotojų vaikus) turėtojai, siekiantys stoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, turėtų kreiptis į SKVC dėl atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo.

Dėl EB diplomo pripažinimo kreiptis nereikia, nes jo pripažinimą reguliuoja Konvencija, apibrėžianti Europos mokyklų statutą, kurią Lietuvos Respublika ratifikavo 2004 m. Konvencijoje numatytas automatinis EB diplomo pripažinimas. Atkreipiame dėmesį, kad Konvencija taikoma tik įgijusiems EB diplomą, kuris yra išduodamas specialių Europos mokyklų, o ne visiems įgijusiems vidurinio mokymo kvalifikacijas (net ir vadinamas bakalaureatu) Europoje.

Pildydami paraišką dėl pažymių pervedimo nurodykite, kad kvalifikacija pripažinta, prie pripažinimą atlikusios institucijos pasirinkite Studijų kokybės vertinimo centrą, o prie pažymos datos nurodykite kvalifikacijos suteikimo datą.