Naujienos

Nuo gegužės 13 dienos kviečiame teikti prašymus dėl pažymių pervedimo

2024-04-11

Kviečiame kreiptis dėl akademinio pripažinimo ir pažymių pervedimo kuo anksčiau, nes šios procedūros užtrunka.

Jei užsienyje įgijote vidurinį išsilavinimą ir stosite į valstybės finansuojamas trumposios, pirmosios pakopos ar vientisųjų studijų programas bendrojo priėmimo metu LAMA BPO sistemoje, nuo gegužės 13 dienos bus priimami prašymai dėl užsienio vidurinio išsilavinimo, teikiančio teisę į aukštojo mokslo studijas, įvertinimų  pervedimo į Lietuvos pasiekimų vertinimo skales. Šis pervedimas reikalingas tam, kad stojimo metu būtų apskaičiuotas konkursinis balas.

Pažymių pervedimas gali būti atliktas tik kai užsienio kvalifikacija yra pripažinta lygiaverte Lietuvoje teikiamam brandos atestatui. Užsienio kvalifikacijų pripažinimą atlieka SKVC ir kai kurios aukštosios mokyklos, kurių sąrašą rasite čia .

Jei užsienio kvalifikacija jau pripažinta, galėsite iš karto kreiptis dėl pažymių pervedimo prašymą pildydami internetu. Plačiau: https://skvc.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kvalifikaciju-pripazinimas/pazymiu-pervedimas/  .

Jei užsienio kvalifikacijos pripažinimo sprendimo dar neturite, prieš pildydami prašymą dėl pažymių pervedimo, būtinai užpildykite ir prašymą dėl akademinio pripažinimo: https://skvc.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kvalifikaciju-pripazinimas/kreiptis-del-pripazinimo/teikiami-dokumentai/ .

Atkreipiame dėmesį, kad pažymių pervedimo paslauga teikiama tik turintiems galimybę pretenduoti į valstybės finansuojamas trumposios, pirmosios pakopos ar vientisųjų studijų vietas, t.y.:

Paslauga bus teikiama iki rugpjūčio 22 dienos.