Naujienos

Informacija stojantiems per LAMA BPO ir pildantiems paraiškas dėl pažymių pervedimo

2021-05-28

Dalykų atitikmenys nustatomi ir pažymiai bus pervedami tik jei akademinio pripažinimo sprendimu suteikiama teisė pretenduoti į studijas.

Prieš pateikdami prašymą dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo, turite kreiptis dėl pripažinimo (išskyrus automatiškai pripažįstamų kvalifikacijų turėtojus). Tam meniu "Prašymai ir sprendimai" rinkitės "Pripažinti užsienio kvalifikacija". Tik užpildę ir pateikę prašymą dėl užsienio kvalifikacijos pripažinimo, pildykite prašymą dėl pažymių pervedimo.

Dėl užsienio kvalifikacijos pripažinimo nereikia kreiptis Europos Bakalaureato bei nuo 2019 metų įgytų Gümnaasiumi lõputunnistus (Estija), Kutsekeskhariduse lõputunnistus (Estija), Atestāts par vispārējo vidējo izglītību (Latvija), Diploms par profesionālo vidējo izglītību (Latvija) turėtojams. Šios kvalifikacijos Lietuvoje yra pripažįstamos automatiškai. Šių kvalifikacijų turėtojai pildydami paraišką dėl pažymių pervedimo turėtų nurodyti, kad kvalifikacija pripažinta, prie pripažinimą atlikusios institucijos turėtų pasirinkti Studijų kokybės vertinimo centrą, o prie pažymos datos nurodyti kvalifikacijos suteikimo datą.

Dėl pažymių pervedimo nereikia kreiptis įgijusiems Tarptautinio Bakalaureato diplomą, kuriems pakanka užpildyti paraišką dėl pripažinimo.