Naujienos

SVARBU: STOJIMAS Į LIETUVOS AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS

2024-07-10

Liepos 24 d. baigiasi pirmasis priėmimo etapas į pirmosios pakopos ir vientisąsias aukštojo mokslo studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Vėliau, iki rugpjūčio antros pusės tęsis antrasis priėmimo etapas.

Ką reikia žinoti stojant, jei vidurinis išsilavinimas, teikiantis teisę į aukštojo mokslo studijas, yra įgytas užsienyje?

 

Stojant į savo lėšomis finansuojamas studijas reikia:

 

  1. Pateikti prašymą stojimui LAMA BPO svetainėje: https://lamabpo.lt/ .
  2. Kreiptis dėl akademinio pripažinimo į pasirinktą aukštąją mokyklą, turinčią teisę vykdyti akademinį pripažinimą (tokių aukštųjų mokyklų sąrašą rasite: https://skvc.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kvalifikaciju-pripazinimas/pripazinimo-sistema-lietuvoje/ ; jei pasirinkta aukštoji mokykla nėra įgaliota atlikti akademinio pripažinimo, tuomet kreiptis akademinio pripažinimo reikia į Studijų kokybės vertinimo centrą: https://epe.skvc.lt/ ).
  3. Kreiptis į pasirinktą stojimui aukštąją mokyklą dėl pažymių pervedimo.

 

 

Stojant į valstybės lėšomis finansuojamas studijas reikia:

  1. Pateikti prašymą stojimui LAMA BPO svetainėje: https://lamabpo.lt/ .
  2. Kreiptis dėl akademinio pripažinimo arba į pasirinktą aukštąją mokyklą, turinčią teisę vykdyti akademinį pripažinimą (tokių aukštųjų mokyklų sąrašą rasite: https://skvc.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kvalifikaciju-pripazinimas/pripazinimo-sistema-lietuvoje/ , arba į Studijų kokybės vertinimo centrą: https://epe.skvc.lt/ ).  
  3.  Kreiptis dėl akademinio pripažinimo į Studijų kokybės vertinimo centrą: https://epe.skvc.lt/ .
  4. Kreiptis dėl pažymių pervedimo į Studijų kokybės vertinimo centrą: https://epe.skvc.lt/ . Pažymiai bus pervedami tik po to, kai užsienio kvalifikacija bus pripažinta.
  5. Gautus akademinio pripažinimo ir pažymių pervedimo sprendimus pateikti LAMA BPO.

 

 

Daugiau informacijos ir konsultacijų, susijusių su stojimu į aukštąsias mokyklas reikia teirauti pasirinktos aukštosios mokyklos, arba LAMA BPO: https://lamabpo.lt/pirmosios-pakopos-ir-vientisosios-studijos/